trenderuar

[/vc_column]
Kimyasal-Peeling

Kimyasal peeling cildin görünümünü iyileştirmek amacıyla uygulanan bir tekniktir . Yüz , boyun , ellerde uygulanabilir . Cilde bir solüsyon uygulanır sonuçta cilt soyulur . Yeni gelen cilt daha yumuşak , pürüzsüz , lekelerden ve ince kırışıklıklardan büyük ölçüde arınmış bir görünüm alır . Derin kırışıklıklarda düzelme sınırlıdır . Bazı editörler kıymasal peelingi sadece cilt lekeleri için uygulanmasını tavsiye etmekteler . Bazı akne türleri de peeling ile tedavi edilebilir ancak tek basına yeterli olmaz beraberinde ek tedavi yöntemleri de eklenmelidir .Lazer ve cilt dolgusu ile kombine edilebilir .

Cilt tipine göre kullanılacak peeling solüsyonuna bir uzman tarafından karar verilir. Kullanılan solüsyonlar genellikle glıkolık asıt , asetılsalısılık asıt , trıkarboksıasetık asit ( TCA ) ve diğer zayıf meyve asitleridir . İşlem sırasında önce cilt temizlenir , daha sonra solüsyon uygulanır . Kullanılan maddeye göre ciltte kısa süreli kızarıklık , yanma ve batma hissi oluşabilir . Etki birkaç dakika içinde görülebildiği gibi birkaç hafta içinde soyulma seklinde ortaya çıkabilir .

Genellikle 15 – 30 gün aralıklar ile 2- 3 kez tekrarlanabilir .Solüsyonun asit derecesi arttıkça ciltteki soyulma derinliği de artar. Bu nedenle birkaç gün cildi kapatmak gerekebilir . İşlem sonrası cilt hassaslaşır buna bağlı güneş ısınlarından mutlak korunmak gerekir . Bu amaçla güneş koruyucu kremler gün içinde tazelenmelidir . Yaz aylarında zorunlu bir neden yoksa kimyasal peelıng yapılmamalıdır .

Sağlığınız Hayattaki En Önemli Varlığınızdır!

Randevu almak için hemen iletişime geçin