Popo Estetiği

– Popoya Yağ Enjeksiyonu
Lipofiling denilen teknikle hastaya belirli bir bölgesinden alınan kendi yağını enjekte ederek kalça hacmini artırmak ya da kalçayı şekillendirme işlemidir. Bu teknikte yabancı bir cisim kullanılmadığından %100 doğaldır.
Bu operasyon için doğal olarak yeterli miktarda yağ rezervine sahip olmak gerekir.. Çok zayıf insanlarda implant yardımı ile bir büyütme işlemi yapılır.
Lipofiling işlemi genel anestezi altında yapılır ve bir ile üç saat arasında sürer. Hasta genellikle bir geceyi hastanede geçirir. Cerrahın ihtiyaca bağlı olarak, mide ya da yağ fazlası olan başka bir bölgeden liposuction yöntemiyle yağ elde ederek ince kanüller ile kalçaya homojen olarak dağıtır. Hastanın kendi yağı nakledildiğinden alerji ve reddetme riski yoktur. Operasyon sonrası çok küçük, nerdeyse bir milimetreden az belli belirsiz kesi izleri kalır.
Bir kaç hafta içinde tamaen kaybolacak ödem ve morluklar normal olup, hastaya ilk 2-3 hafta yüzü koyun uyuması tavsiye edilir. Spora başlamak için en az 1 ay beklemek gerekmektedir. Gözle görünür ilk sonuç hemen alınsa da kalıcı sonuç 3. aydan sonra belirir. İlerleyen zamanlarda kilo alımı ya da kaybı gibi durumlarda kalçaların hacminde de değişiklik olması normaldir.
– Popo İmplantı
Düz kalçalar çoğu zaman kişinin morfolojisine bağlı kalıtsal kökenlidir. Ayrıca önemli kilo kaybından da kaynaklanabilir.
Mevcut kalça ameliyatı tekniği, Brezilyalı bir cerrah olan Dr. Raul Gonzalez tarafından geliştirilmiştir. Bu cerrahi işlem bir ya da iki gece hastanede yatış ile genel anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık bir saat sürer.
İmplantlar, onları çok dirençli kılan yapışkan bir silikon jel ile doldurulur. Cerrah, hastanın kalçasının orijinal görünümünü dikkate alarak protezin boyutunu ve şeklini seçer. Tüm şekillerde, yuvarlak, oval, bikonveks veya dikdörtgen ve her boyutta, ortalama hacmi 250 ila 350 santimetre arasında değişen protezler vardır.
İlk on gün boyunca hafif ve orta dereceli ağrıların olması normaldir ve tavsiye edilen ağrı kesicilerle dindirilmeye çalışılır. Yaklaşık on gün boyunca ödem ve morarma da vardır. Normal aktivitenin sürdürülmesi yaklaşık bir ay sonradır.
İlk altı hafta boyunca sırt üstü yatmak, ağır şeyler kaldırmak, yorucu aktivitelerde bulunmaktan kaçınılmalıdır.
Poponun şekillenmesinin ilk sonuçları hemen alınsa da kalıcı esas sonuç ancak 2 ila 3 ay sonra kesinleşir. Terleştirilen implant kalçaların hassasiyetini engellemez ve implantlar ömür boyu kullanılabilir.