Genital Estetik

Vajinoplasti

Vajinoplasti, vajinal açıklığın genişliğini azaltmak için perine ve pelvik taban kaslarını güçlendirmeyi içeren bir ameliyattır. Bu bölge ve kaslar vücudun tüm ağırlığını destekler. Kadın cinselliği içinde önemli bir rol oynar. Aynı zamanda kontinansı, yani tuvalete gitme kontrolünü sağlar. Doğumdan sonra, vajinasını gençleştirmek isteyen yetişkin kadınların sıklıkla tercih ettiği bir operasyondur.

Bu operasyonda kendinden eriyen dikişler kullanılır. Vajinal cerrahi genel anestezi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 1 saat sürer. Genel olarak, eve dönüş aynı gün ya da ertesi gün olur. Hastanın sosyal hayatı etkilenmez ama cinsel ilişki 1 ay süre ile yasaklanır.

Labiaplasti

Kadın genital organlarından iç ve dış dudakların deforme olması sonucunda ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Büyük ve sarkmış olan dudaklar küçültülür. Hacmini yitirmiş sönmüş dudaklara yağ verilebilir. İşlem lokal anestezi ile yapılabilir. Kullanılan dikişler kendiliğinden eridiğinden sonrasında dikiş almak gerekmez. Hastanın sosyal hayatı etkilenmez ama cinsel ilişki 2 hafta yasaklanır.